Jdi na obsah Jdi na menu
 


zajímavosti 1.

3. 11. 2008

ZAJÍMAVOSTI 1.

Lidé stahovali Firefox 3

U příležitosti vydání Firefoxu 3 proběhla akce, jejímž cílem byl zápis do Guinnessovy knihy rekordů za největší počet stažení software za 24 hodin. Akce měla úspěch a za jeden den byl Firefox stažen ve více než 8 miliónech kusech. Tento počin je zapsán v Guinessově knize rekordů.

Nejdelší kolona Mitsubishi Lancer

Na závodním okruhu Castle Combe v Anglii vytvořili nadšenci 3,2 km dlouhou kolonu aut Mitsubishi Lancer EVO. Na zápis v Guinessově knize rekordů jim stačilo 273 aut této značky. Oficiální zápis v knize rekordů zní: Nejdelší kolona Mitsubishi Lancer na světě.

Zajímavosti – lidé a svět

  • Největší psí jazyk na světě má pes majitele Johna Schida z USA. Jeho jazyk měří rovných 43 centimetrů...
  •  Nejvíce dětí na světě měl marocký sultán Mulaj Isamail, který žil v letech 1646 až 1727. Za svůj život splodil 888 dětí, z toho 540 synů. Ti společně vytvořili zvláštní armádu.
  •  Nejvíce dětí podle Guinessovy knihy rekordů porodila první manželka Rusa Fjodora Vasilijeva Šujského a to úctyhodných 69. To vše zvládla při dvaceti sedmi porodech.
  • Světový rekord za nejrychleji prodané DVD všech dob drží film Harry Potter a Ohnivý pohár a je rovněž zapsán v Guinessově knize. V Anglii se hned po vydání prodalo více než šest milionů kopií DVD Ohnivého poháru. První den po vydání v USA se 7.března 2006 prodalo více než pět milionů kopií.

Jazykolam jako název kopce

Taumata je maorský název 305 m vysokého kopce na Novém Zélandě. Název má více variant. Domácí obyvatelstvo používá název v podobě Taumatawhakatangihangakoauotamateturipukakapikimaungahoro-Nukupokaiwhenuakitanatahu. Další varianta pojmenování tohoto kopce zní Tetaumatawhakatangihangakoauaotamateau rehaeaturipukapihimaungahoronukupokaiwhenuaakitanarahu, má 92 písmen a je zapsaná v Guinessově knize rekordů.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář